Gayrimenkul Yatırım Blogu

25. Mipim Fuarı’na 90 Ülkeden Katılım Var

Mipim_Fuari_2013un_resmi_acilisini_Ali_Babacan_yapti_50603_11e61

Cannes’da Dev Buluşma

Gayrimenkul sektörünün uluslararası platformda kendini ve projelerini tanıttığı en önemli fuar olan MIPIM, Fransa’nın Cannes şehrinde kapılarını açtı. Türkiye fuara Brezilya ve Rusya ile birlikte “Onur Ülke” olarak katılıyor. 25’inci kez düzenlenen fuara 90 ülkeden 20 binden fazla kişi bekleniyor.

Alkaş’ın Türkiye temsilciliğini yaptığı dünyanın en büyük ve en önemli gayrimenkul ve ticaret fuarı olan MIPIM bu yıl da uluslararası yatırımcılar, şehir planlamacıları, alışveriş merkezleri, mimarlar, konut sektörü, belediyeler, otel zincirlerini bir araya getiriyor. Türk ekonomisinin artan gücü ve Türk şirketlerinin büyüme hızının artışı nedeniyle Türkiye fuarda Rusya ve Brezilya ile birlikte Onur Ülke olarak yer alıyor. Geçtiğimiz yıl Türkiye’den 28 markanın stant, 698 kişinin münferit olarak katıldığı fuarda bu yıl da sektörün önemli marka ve isimleri yer alacak. 90 ülkeden 20 binden fazla kişi bu fuarda buluşuyor.

11 Oturumda Türkiye

Gayrimenkul sektörünün projelerinin tüm dünyaya tanıtılması ve uluslararası arenada yer almak isteyen markaların önemli ortaklıklara imza atmasına olanak tanıması sebebiyle önemli bir platform olan MIPIM dünyadaki trendleri takip edebilmek, dünya pazarındaki oyuncuların tanınması ve network sağlanması adına da büyük fırsat yaratıyor. Fuarda Türkiye’den devlet adamları, gayrimenkul sektörünün önemli isimleri ve uzmanların konuşmalarıyla toplam 11 oturum düzenlenecek. ’’Uluslararası İstanbul Finans Merkezi ve Çevresi’’, ’’2014 ve sonrasında Türkiye’yi Neler Bekliyor’’, ’’Neden Türk Mimarlarla Çalışmalı’’ gibi başlıkların ele alınacağı oturumların yanı sıra Başbakanlık Yatırım Ajansı Başkanı İlker Aycı da ’’Neden Türkiye’ye Yatırım Yapılmalı’’ başlıklı oturumuyla yabancı yatırımcılara seslenecek. Deloitte Türkiye de gayrimenkul sektörü raporunu ilk kez Mipim’de açıklayacak. Fuar bu sene de NEF’in sponsor olduğu açılış kokteyli ile başlayacak ve Türkiye’nin fuar alanında bir çok yerde tanıtımları yapılacak. Türkiye bu yıl Mipim’e katılan binlerce yönetim kurulu başkanının ziyaret ettiği Investor Club’a da sponsor oldu.

RAKAMLARLA MIPIM 2013

Katılımcı ülke sayısı: 90

Fuar alanının büyüklüğü: 19.000 m2

Fuara beklenen ziyaretçi sayısı: 20.000

Mipim’e gelen yatırımcı sayısı: 4.300

Fuara katılan firma sayısı: 2.000

Fuardaki uluslararası geliştirici sayısı: 1.350

Fuardaki CEO ve Yönetim Kurulu Başkanlarının sayısı: 3.000

Fuarı takip eden basın mensubu sayısı: 460

BU YIL KİMLER MIPIM’DE?

-İstanbul Ticaret Odası

-Karaoğlu Peyzaj-DS Mimarlık

-Tema İstanbul

-Viatrans A.Ş.- Meydanbey ortak girişim

-IMS Proje Yönetimi ve Danışmanlık,

-Gaya Grup

-Evrenol Architecs (Mimarlar Workshop)

-Proplan Proje Yönetimi ve Danışmanlık

-Nef

-Odak Group

-Yorum inşaat

-Öncüoğlu+ACP Mimarlık

-Esas Gayrimenkul

-Tabanlıoğlu Mimarlık

-Bakyapı

-Amstar

-Ankara Ticaret Odası

-TİM Seramik Tanıtım Grubu

-Emlak Konut GYO

-CNR Holding

Uzman Hakkında

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272

Yorum Ekle

Lütfen yorum için tıklayınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canakkale Köprüsü
Gayrimenkul Yatırım Uzmanı

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272