Ankara’ya Boğaz Projesi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’ya yapacağını açıkladığı ‘Boğaz projesi’ ile ilgili bir tanıtım filmi yayınladı.

Ankara’ya boğaz projesi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, geçtiğimiz ay açıkladığı “Ankara için 18 proje” arasında en çok ses getiren ‘Boğaz projesi’ ile ilgili bir tanıtım filmi yayınladı.

İstanbul için açıklanan ‘çılgın’ projeye benzer bir kanal projesi olan boğazın yeri de açıklanırken, boğazın pis su arıtma tesisinden elde edilecek arıtılmış sularla besleneceği belirtildi.

İşte Gökçek’in tanıtım filmiyle birlikte yaptığı açıklama:

Ankara’ya deniz getirmek imkansız; ancak artık Ankara’nın da bir boğazı olacak… Ankara’nın güneyinde, imrahor vadisinde, birinci etapta yer alacak 11 km’lik dev kanal etrafında dizilen villalar, cafe/restoran ve benzeri yerler, dinlenme alanları…Ankara’nın imajına inanılmaz bir katkı sağlayacak olan bu yatırımın, 5 yılda bitirilmesi planlanıyor…Eymir Gölü ile Gölbaşı mezarlığı arasında kurulacak olan pis su arıtma tesisinden elde edilecek arıtılmış sular, bu kanalı besleyecek.İleride Eymir ve Mogan ile birleştirilecek bu proje sayesinde kanal uzunluğu 43 km’ye kadar çıkabilecek

 

439 total views, 1 views today

About Author

Rasim Coşkun
Rasim Coşkun

Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz.

Connect with Me:

Leave a Reply


Hit Counter provided by laptop reviews

Fatal error: Call to undefined function color_picker() in /home/vezirogl/public_html/wp-content/themes/veziroglu2015/footer.php on line 228