Gayrimenkul Yatırım Blogu

Artık Dünya İstanbul’u Konuşuyor.

Resimlerle İstanbul'da Gezilecek Mekanlar-Sapphire360

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş: “İstanbul Artık Örnek Alınan Bir Şehir, Dünya İstanbul’u Konuşuyor.İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “İstanbul artık örnek alınan bir şehir, dünya İstanbul’u konuşuyor” dedi.

Topbaş, Arnavutköy Akpınar Sanayi Meydanı’nda Hacı Sıdıka Akpınar Camisi’nin ibadete açılışının ardından vatandaşlara hitap etti.

Yeni bir ilçe olan Arnavutköy’deki alt yapı sorunlarını birkaç lokal nokta dışında bitirdiklerini belirten Topbaş, üst yapıyla ilgili çalışmaların da sürdüğünü söyledi. Arnavutköy’e metro talebi olduğunu ve bu yönde de projeler geliştirdiklerini anlatan Topbaş, İstanbul’a son 10 yılda yapılan 60 milyar lira yatırımın 32 milyarının ulaşıma aktarıldığını kaydetti. Bir dünya şehri olan İstanbul’a hizmet etmekten gurur duyduklarını belirten Topbaş, “İstanbul artık örnek alınan bir şehir, dünya İstanbul’u konuşuyor, hamdolsun” dedi.

Topbaş, daha farklı bir İstanbul ve Türkiye için çalıştıklarını ifade ederek, daha çok işleri olduğunu ve çalışmaya devam ettiklerini bildirdi.

İstanbul’u metro ağlarıyla öreceklerini açıkladıklarını anlatan Topbaş, Arnavutköy’deki bir vatandaşın metroyla Taksim ve Kartal’a kadar gidebilmesini arzu ettiklerini söyledi.

Arnavutköy’ün birinci meselesinin ulaşım olduğunu belirten Topbaş, bu konuyla ilgili öncelikli çalışmaların da başladığını kaydetti.

Arnavutköy’ün üçüncü havaalanı ve üçüncü köprü projelerinden dolayı geleceğinin çok farklı olacağını söyleyen Topbaş, ilçedeki kaçak, yanlış yapılar ve imara aykırılıklar gibi sorunların da çözümünü değerlendireceklerini dile getirdi. Topbaş, Arnavutköy sınırları içerisinde üçüncü havaalanına yakın bölgede dünyanın en büyük fuar ve kongre merkezlerinin inşa edileceğini belirtti.

İstanbul’un dünyaya örnek olacak bir hale geldiğini ifade eden Topbaş, “Sıkıntılı bir şehir artık çiçek bahçesine döndü, lale bahçesine döndü” diye konuştu.

Topbaş, hizmetlerinin takdir edilmesinin 30 Mart’ta vatandaşlara ait olduğunu belirtti ve hizmete devam için kendilerine bir kez daha yetki verilmesini istedi. Hizmet adamı olduklarını söyleyen Topbaş, kendiliğinden gelişen bir İstanbul’u yeniden düzeltmeye çalıştıklarını bildirdi.

Topbaş, “Bizim gücümüz milletimiz, evvel Allah. Biz başka yerden güç almıyoruz. Halkımızın verdiği destekle buralardayız” diye konuştu.

İstanbul’un tesadüflere terk edilemeyeceğini, maceralara sürüklenemeyeceğini kaydeden Topbaş, seçim sandığına giden vatandaşların bunları dikkate alacaklarına inandığını söyledi.

Yapılan işlerin ortada olduğunu, hizmetlerinin kendilerini anlattığını ifade eden Topbaş, “Bizim alnımız açık, başımız dik hamdolsun. Biz vatandaşımıza, yurttaşlarımıza, sizlere güveniyoruz” dedi.

Temel atmak bir yana, açılış yapmaya fırsatları olmadığını anlatan Topbaş, “Koşuyoruz, koşan adam geriye bakarsa düşer. Hizmete koşuyoruz. Aşkımız ve sevdamız var, hizmet için. Yarınları hazırlıyoruz” ifadesini kullandı.

Topbaş, yeni nesillerin gurur duyacağı bir şehir hazırladıklarını belirterek, 30 Mart’ta çok farklı bir sonuç almayı umduklarını, beklediklerini sözlerine ekledi.

Uzman Hakkında

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272

Yorum Ekle

Lütfen yorum için tıklayınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canakkale Köprüsü
Gayrimenkul Yatırım Uzmanı

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272