Gayrimenkul Yatırım Blogu

Bursa Kestel Kavşağı Ulaşıma Açıldı

129110

Ankara-İzmir devlet karayolu üzerindeki transit geçişin yanı sıra raylı sistem geçişine de olanak sağlamak amacıyla yaptırılan Kestel Kavşağı ulaşıma açıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankara –İzmir devlet karayolu üzerindeki transit geçişin yanı sıra raylı sistem geçişine de olanak sağlamak amacıyla yaptırılan Kestel Kavşağı ile trafikte önemli bir düğüm daha çözüldü. Bir dönemde yaklaşık 540 kilometre yeni yol ve yol genişletme çalışması ile karayolu ulaşımına nefes aldıran Büyükşehir Belediyesi, Gürsu, Emek, Özlüce- Alaattinbey ve Esenevler’in ardından Kestel kavşağını da törenle ulaşıma açtı. Bursa’nın her alanda ulaşılabilir kent olması amacıyla her yıl yatırım bütçesinin yüzde 70’ine yakınını ulaşım projelerine ayıran Büyükşehir Belediyesi, deniz ve hava ulaşımının yanında raylı sistem projeleriyle ulaşımı sorun olmaktan çıkarırken, karayolu ağının tıkanan damarlarını da kavşak projeleriyle açıyor. Bugüne kadar Gürsu, Emek, Özlüce-Alaattinbey ve Esenevler kavşaklarını ulaşıma açan Büyükşehir Belediyesi, Ankara-İzmir karayolu üzerindeki son düğümü de Kestel Kavşağı ile çözdü.

Ankara – İzmir devlet karayolu üzerindeki transit geçişi sağlamak ve Bursaray Kestel hattı kapsamında raylı sistemin geçişine imkan sağlamak amacıyla yaptırılan Kestel Kavşağı, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa Valisi Mühir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa milletvekilleri Canan Candemir Çelik, Bedrettin Yıldırım, İsmet Su, Önder Matlı ve Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ve çok sayıda davetlinin katılımıyla trafiğe açıldı.

Ulaşıma köklü çözüm

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 190 kilometrelik yola karşılık bir dönemde 512 kilometrelik yeni yol ve yol genişletme çalışması yaptıklarını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, özellikle Ankara – İzmir yolunda hayata geçirdikleri kavşaklarla sinyalizasyon sisteminin ortadan kalktığını böylelikle trafiğin kesintiye uğramadan aktığını söyledi. Toplam 657 metre uzunluğundaki Kestel kavşağının da raylı sistem geçişine uygun olarak projelendirildiğini hatırlatan Başkan Altepe, “Kavşak altından raylı sistem ve tekerlekli araçların kesintisiz geçişi sağlanırken, Gürsu ve Kestel ilçelerindeki Organize Sanayi Bölgelerine giriş çıkışlar da güvenli hale getirilmiş oldu. Bu kavşakla birlikte Bursa’yı transit geçecek olan sürücülerimiz kentin en doğusundan en batısına kadar hiçbir sinyalizasyona takılmadan yollarına devam edebilecek. Kavşak gerek Bursa’mıza, gerekse yolu transit olarak kullanan tüm sürücülerimize hayırlı olsun” dedi.

Hedeflerimize bir bir ulaşıyoruz

Göreve gelirken Bursa için hedefler koyduklarını ve bu hedeflere adım adım ilerlediklerini kaydeden Başkan Altepe, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bursa turizm merkezi olacak dedik. Kongre merkezinden termal yatırımlara, Uludağ’dan tarihi kültürel mirasa kadar her alanda önemli çalışmalar yaptık. Büyükşehir tarihinde yapılan 8 restorasyon çalışmasına karşılık, yüzlerce noktaya dokunduk ve tarihi eserlerimizi ihya etti. Spor kenti hedefimiz doğrultusunda, 115’inci tesisimizi geçtiğimiz günlerde Kestel’de açtık. Bugüne kadar yapılan 19 tesise karşılık bir dönemde 125 tesisi bitirmiş olacağız. Ulaşım hedefimiz doğrultusunda bugüne kadar yapılan 190 kilometre yola karşılık, 540 kilometre yol çalışması yaptık. Raylı sistem kentin doğusunda olacak dedik, kısa süre sonra Kestel hattında deneme seferlerini başlatıyoruz. Bugüne kadar yapılan 22 kilometreye karşı 26 kilometre raylı sistem döşedik.”

 

 

Uzman Hakkında

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272

Yorum Ekle

Lütfen yorum için tıklayınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canakkale Köprüsü
Gayrimenkul Yatırım Uzmanı

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272