Gayrimenkul Yatırım Blogu

Çamlıca Spor Okulu Hizmete Girdi

1

Sporu Tabana Yayma Projesi kapsamında Üsküdar’da yeni sportif yatırımlara devam eden Üsküdar Belediyesi tarafından inşa edilen Çamlıca Spor Okulu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından hizmete açıldı.

Açılışta bir konuşma yapan İBB Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul olarak dünya ile rekabet yapabilmenin mücadelesini verdiklerini belirtirken tüm insanlığın ortak dili olan spor ve kültürdeki rekabette başarılı olan ülkelerin daha etkin bir rol elde ettiklerini söyledi. Nüfusumuzun yüzde 40’ının 25 yaş altı olmasına rağmen maalesef Olimpiyatlarda yeteri ölçekte temsil edilemediğimizi belirten Topbaş, bu nedenle göreve gelir gelmez İstanbul’daki tüm okullara kapalı spor salonu kazandırma çalışmalarına başladıklarını söyledi. Bugüne kadar spora 1,5 milyar TL’lik yatırım yaptıklarını ve 148 okula kapalı spor salonu kazandırdıklarının altını çizen Kadir Topbaş, 60 spor salonunun daha temelini attıklarını, takım ruhu oluşmasına ve uluslararası düzeyde başarılar elde edilmesine katkı sağlayacak bu spor salonlarının yapımına özenle devam ettiklerini belirtti. Çamlıca Spor Okulu’nun sağlıklı nesiller yetişmesinde katkı sağlayacak, gençlere bedensel fırsatları görmelerine zemin hazırlayacak bir mekân olduğunu ifade eden Topbaş, yarınların teminatı gençlerimizin spor yapacakları bu spor salonunu İstanbul’a kazandırdıkları için Üsküdar Belediyesi’ne teşekkür etti.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ise Olimpiyat Şampiyonu Aslı Çakır Alptekin’i de yanına alarak yaptığı konuşmada açılışı yapılan spor salonunda nice başarılı sporcular yetişeceğine inandığını ifade ederken imkânlar dâhilinde özverili bir çalışma yaparak Çamlıca Spor Okulu’nu Üsküdar’a kazandırdıklarını söyledi. Üsküdar’da yeni bir konsept çalışması oluşturduklarını, bu konsept dahilinde spor, kültür ve sanatı birleştirdiklerini belirten Mustafa Kara, Yaşam Merkezi adını verdikleri bu konsept ile yeni nesillere her türlü imkanı sunduklarının altını çizdi. Uluslararası güçler ve özellikle de İngiliz spor medyasının Aslı Çakır’ı hedef aldığını belirten Kara, bütün sonuçları tertemiz çıkmasına rağmen Çakır’ın başarılarını ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar yapmaya devam ettiklerini belirtti. Mustafa Kara, Aslı Çakır Alptekin’den ve onun yetiştireceği sporculardan daha nice büyük başarılar beklediklerini de ifade etti.

2AK Parti Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen ise İstanbul’un kaderinin 1994 yılında Tayyip Erdoğan’ın Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde değiştiğini, bu güzel kaderin son 10 yılda İstanbul’un her tarafına metroyu bir ağ gibi ören, İstanbul’a sayısız spor salonu kazandıran ve huzuru getiren Kadir Topbaş ile devam ettiğini ifade etti. Türkmen konuşmasında yeni dönemde Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Projesiyle, meydan projesi ve kavşak projeleri ile Üsküdar’ın çehresini değiştirecek çalışmalara devam edeceklerini söyledi. Türkmen konuşmasının sonunda Çamlıca Spor Okulu’nu Üsküdar’a kazandıran Belediye Başkanı Mustafa Kara’ya da teşekkür etti.

Konuşmalar sonrası Çamlıca Spor Okulu, İBB Başkanı Kadir Topbaş, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, AK Parti Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen ve AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Sinan Aktaş tarafından kesilen kurdele ile hizmete açıldı.

Bünyesinde 1150 metrekare büyüklükte hentbol ve basketbol sahası, takım soyunma odaları ve duşlar, kafeterya, 1200 kişilik tribün, çok amaçlı salon ve açık otopark alanının yer alacağı Çamlıca Spor Okulu, geçtiğimiz yıl hizmete giren Burhan Felek Spor Salonu ve bu ay VakıfBank ile imzalanan protokolle çalışmalarına başlanan VakıfBank Spor Sarayı’ndan sonra Üsküdar’daki üçüncü spor salonu özelliğini kazandı.

Uzman Hakkında

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272

Yorum Ekle

Lütfen yorum için tıklayınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canakkale Köprüsü
Gayrimenkul Yatırım Uzmanı

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272