Çanakkale Gayrimenkul Yatırım Blogu

“Çanakkale Köprünün Avantajlarını İyi Kullanmalıyız”

canakkale-koprusuveziroglu

Toplantıda derneğin çalışmaları ve projeleri ile ilgili bilgiler veren ÇASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Akarsu; “Çanakkale menfaatine olan tüm faaliyetlerimizin merkezinde ortak akıl ve katılımcılık ilkesi yer almaktadır. Bu duruşun ilimizin tüm ana aktörlerince aynı samimiyet ile savunulması gerekliliği Çanakkale’mizin ulusal ve uluslararası arenada sürdürülebilir büyümesi için çok büyük önem arz etmektedir. Özellikle konu bölgesel veya ülkesel kalkınma ise; iş dünyamızın bireysel egolardan arınarak birlik ve beraberlik içinde çalışması gerekliliği olmazsa olmaz bir durumdur. ÇASİAD olarak ilk günkü heyecanla bölgemizin ve Ülkemizin güçlü geleceğine inanarak, çalışmalarımıza tüm hızımızla devam edeceğiz” dedi.
“Çanakkale ulaşımına büyük katkı sağlayacak”
Çanakkale’ye yapılması planlanan köprü ile ilgili düşüncelerini aktaran Okyay; “Çanakkale Köprüsü, kentin ulaşımına büyük katkı sağlayacak. Ulaşılabilirlik anlamında bu yapılacak olan köprünün avantajlarını çok iyi kullanmalıyız. Köprünün yapılmasıyla birlikte ulaşılabilirlik sorunu Çanakkale için ortadan kalkacak. Bu hepimizin sorunu. Şuradan İstanbul’a gitmek istesek nereden baksanız yaklaşık 3,5-4 saat sürüyor. Bu şok büyük bir süre. 4 saat uçakla İngiltere’ye, Rusya’ya gidiyorsunuz. Gidebildiğiniz mesafeye baktığınız zaman İstanbul 4 saat çok büyük bir zaman kaybı. Köprünün avantajlarını iyi kullanmamız gerekiyor. Birlik ve beraberlik içinde olmamız. İlimizi kalkındırmaya yönelik projeler üretmeliyiz” dedi.
“Gündemimiz ekonomi olmalı”
“Darbe teşebbüsü ve yaşanan hainliğin hasarlarını yaşıyoruz” diyen Okyay; “Suya taş atmak gibi, dalgaları ve etkileri sürüyor. Devlette yargı ve eğitimde zafiyetler oluştu. Türkiye’deki büyüme rakamı yeterli değil ve ekonominin daha iyiye gitmesi için doğru işlerin yapılması gerekiyor. Evde yangın varken, büyümeyi düşünemiyorsunuz. Ama gündemimiz ekonomi olmalı” şeklinde konuştu.
“Çanakkale’de inovasyon merkezi olabilir”
Çanakkale’nin önemine de değinen Okyay; “Çanakkale’de büyük bir üniversitemiz var. Çanakkale Dünya’nın ve Türkiye’nin inovasyon merkezlerinden biri olabilir. Amerika’da bir silikon vadisine baktığınız zaman oradaki yapıyı alıp bir yerde kopyalayabilmek çok da zor değil. Gözümüzde çokta büyütmeye gerek yok. Sonuçta bu iş insanla olan bir şey. Her şey iyi bir insan kaynağıyla başlıyor. Dolayısıyla Çanakkale’de eğitimi yüksek olan bir yer. İşsizlik oranı yüzde 6’larda görünüyor. Bu ülkenin işsizlik oranın yarısı gibi çok iyi bir avantaj. Her alanda tarımdan sanayiye, turizmden, yazılım sektörüne kadar Çanakkale’de inovasyon merkezi olabilir. Bunun için büyük bir yatırıma gerek yok. Buradaki en büyük yatırım insan gücüdür. Bunu yapabildiğimiz takdir de bu hedefi Çanakkale’de gerçekleştirebiliriz” diye konuştu.
Akarsu; “ÇTSO bizleri bu konuda yalnız bıraktı”
“İşadamları olarak bizlerin hepimizin istediği Çanakkale ve ülke ekonomisinin gelişmesi, istihdamın artırılmasıdır” diyen ÇASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Akarsu; “Bunun içinde öncelikle Sayın Osman Okyay’ın belirttiği gibi Çanakkale’de iş dünyası içerisinde birlik ve beraberlik sağlamak gerekiyor. Fakat biz ÇASİAD olarak Çanakkale’nin tanıtımı için faaliyete geçirdiğimi EXPO TROİA Fuarı için maalesef ÇTSO’dan destek alamadık. Çanakkale için büyük bir organizasyon olan Fuar konusunda 20’ye yakın kamu kurum ve kuruluşu desteklerken maalesef ÇTSO bizleri bu konuda yalnız bıraktı” şeklinde konuştu.

Uzman Hakkında

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272

Yorum Ekle

Lütfen yorum için tıklayınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canakkale Köprüsü
Gayrimenkul Yatırım Uzmanı

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272