Gayrimenkul Yatırım Blogu

‘Dönüşüm Bir Yıl İçinde Mağduriyetsiz Bitecek’

i.milliyet.com.tr-.-YeniAnaResim-.-2014-.-03-.-11-.--donusum-bir-yil-icinde-magduriyetsiz-bitecek--4147813.Jpeg

Ak Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı Nimetullah Topu, “Ataşehir’de mülkiyet, tapu, imar ve dönüşüm sorunlarını bir yıl içinde çözeceğiz, kimse mağdur olmayacak” dedi

‘Dönüşüm bir yıl içinde mağduriyetsiz bitecek’

Ataşehir Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den aday olan Nimetullah Topu, Ataşehir’in önemli bir kısmında tapu, imar ve mülkiyet sorunlarının devam ettiğini belirterek, “Bu sorunlarla ilgili çözümler üretilemedi. Biz bu konuda iddialıyız. Önümüzdeki dönemde Ataşehir’in tapu, mülkiyet ve imar sorunlarının tamamını çözeceğiz. Bu içi boş bir iddia değil. Beş yıl Ak Parti İlçe Başkanlığı yaptım, sorunların nedenlerini, çözümlerini, hangi argümanlarla çözüleceğini, halkın taleplerini hepsini yakından biliyorum” dedi. Kentsel dönüşümü ise ‘kentsel yenileme’ olarak adlandırdıklarını söyleyen Topu, kimseyi mağdur etmeden, Fikirtepe modelini örnek alarak, yerinde dönüşümle sorunu çözeceklerini hatta ilk bir yıl içinde dönüşümün büyük kısmını bitireceklerini vurguladı.

Topu, ‘çözümlerimiz hazır’ diyerek halkla müteahhitler arasında adeta bir köprü görevi görerek, halkın kendi istediği gibi bir çözüm ortamı hazırlayacaklarını dile getirdi. Topu, “İnşallah bu dönüşümü, bölgemizin farklı yerlerinde imar plan artışıyla ve özendiren, teşvik eden bir imar planıyla, halkımızın kendi anlaşmalarıyla, kendi bulacağı müteahhitlerle, doğru sözleşmelerle, doğru adımlarla süreci yönetmesine katkı sağlayacağız.

Biz orada bilgilendirme ve bilinçlendirme yapacağız, yönlendirme değil, halkın menfaati ve haklarını koruyan bir tavır takınacağız. Bu ölçekte de iki bölgemiz var, Yenişehir’de İmar İskan Blokları, imar planlarını yapacağız halkımızın talebi doğrultusunda, kendileri dönüşümü sağlayacak. Esatpaşa’da bir bölgemizde de yine halkımızın talepleri doğrultusunda imar planlarını revize ederek onların da dönüşümü gerçekleştirmesini sağlayacağız” diye konuştu.

‘Yeşil alan sorunu çözülecek’

Sorunları ve çözümlerini belirlediklerini anlatan Topu, “11 yıllık Ak Parti iktidarı, başında Recep Tayyip Erdoğan’ın olduğu bir Ak Parti hükümeti, Başında Kadir Topbaş’ın olduğu ustalık dönemini yürüttüğü bir büyükşehir ve Ak Partili bir Ataşehir belediyesinde ben çözülemeyecek sorun olacağını mümkün görmüyorum” diyerek şöyle devam etti:

“İçerenköy’ün yeşil alan sorunu diyebileceğimiz bir sorunu var. 1993 yılında o dönemdeki büyükşehir belediyesi tarafından yapılan yanlış bir imar uygulaması nedeniyle imarlı, konut imarlı binaların üzerine yeşil alan, hastane alanı, okul alanı gibi sosyal donatı alanlarının kaydırılmasıyla oluşmuş bir sorun. Bu sorunu, bölgesel ölçekli planlama yaparak, yeni imar planlaması yaparak çözeceğiz ve 20 yıldır devam eden bu problemi ortadan kaldıracağız.

Yeni sahra, Barbaros, zaten planları biten bir bölgemiz.

Büyükşehir Belediyemizden planları geçti, son bir revizyonla kısa bir süre içerisinde planları onaylanacak bir bölgemiz.

Aşık Veysel-Mustafa Kemal, eski adıyla 1 Mayıs Mahallesi, bu bölgemiz Ataşehir imar planlamasına hiç tabi olmamış bölgelerden biri. Esatpaşa Örnek mahallelerinde de TOKİ’yle 1250 civarındaki vatandaşımızın tapularının devrini de sağlayacağız.

Yeni Çamlıca, Mimar Sinan ve Mevlana mahallelerimizin, Ümraniye genelinde, 1973 yılındaki tapu uygulamasından kaynaklanan bir problemi var, Ümraniye Belediyesi’yle çözüm için bir start verildi. Bu sorunla ilgili Ataşehir Belediyesi bir adım atmadı, bunu da çözeceğiz.”

Uzman Hakkında

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272

Yorum Ekle

Lütfen yorum için tıklayınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canakkale Köprüsü
Gayrimenkul Yatırım Uzmanı

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272