Gayrimenkul Yatırım Blogu

Esenler Dönüşümü Emlak Konut Yapacak!

ODYyOTgwMD-esenler-havaalani-mahallesinde-donusumu-emlak-konut-yapacak

Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, Emlak Konut GYO tarafından yapılacak.

Esenler kentsel dönüşüm projelerinden birisi olan Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, emlakta ülkemizin yüz akı kuruluşu Emlak Konut GYO tarafından yapılacak

HAVAALANI EMLAKGYO’YA EMANET

“HAYIRLI olsun” diyen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, projenin daha da değerli hale geldiğini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemizdeki kentsel dönüşüm seferberliğini başlattığı Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’ni, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. üstlendi. Konu ile ilgili olarak Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Esenler Belediyesi ve Esenler İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ESKON) arasında 28.02.2013 tarihinde işbirliği protokolü imzalandı.

KAP’TA YAYINLANDI

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., 8 sayfadan oluşan protokolü, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve İstanbul Menkul Kıymetler Borsası tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen ve sistemin işletimi Borsa İstanbul tarafından yürütülen Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bildirdi. Sermaye Piyasası ve Borsa mevzuatı uyarınca kamuya açıklanması gerekli bildirimlerin elektronik imzalı olarak iletildiği ve kamuya duyurulduğu elektronik bir sistem olan Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP), söz konusu protokolü 28.02.2013 tarihinde www.kap.gov.tr adlı resmi internet sitesinde, EKGYO kodu ile 121 sayılı duyuru olarak yayınladı.

72 BİN METREKARELİK ALAN

Ekinde 8 sayfalık protokolün de yer aldığı duyuruda şu ifadeler yer aldı: “İstanbul İli, Esenler İlçesi, Havaalanı Mahallesi sınırları içerisinde bulunan 71.821,21 metrekare yüzölçümüne sahip kentsel dönüşüm alanında proje geliştirilmesi amacıyla; şirketimiz ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Esenler Belediyesi, ESKON Esenler İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında 28.02.2013 tarihinde işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu’nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygunluğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşarf ilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz”.

PROJEYE DEĞER KATACAK

Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Emlak Konut GYO tarafından üstlenilmesinden son derece memnun kaldığını belirten Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Bu protokol öncelikle mülk sahiplerimize ve Esenlerimize hayırlı olsun.

Devlet kurumu disipliniyle özel sektör anlayışının bir araya geldiği nadir örneklerden birisi olan ve yıllar içinde kazandığı birikimi ve teknik altyapısı sayesinde birçok önemli projeye imza atan Emlak Yatırım GYO’nun ilçemizde yatırım yapacak olması bizleri son derece sevindirdi.

 

Uzman Hakkında

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272

Yorum Ekle

Lütfen yorum için tıklayınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canakkale Köprüsü
Gayrimenkul Yatırım Uzmanı

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272