Gayrimenkul Yatırım Blogu

İçine Kapanan Bakırköy’ü Dünyaya Açacak

yeni-bir-dunya

AK Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Emin Ertekin, 40 yıldır oturduğu Bakırköy’ü kentsel dönüşüm, trafiğin yeraltına alınması, yaşlılar ile gençlere yönelik ‘yaşanabilir bir Bakırköy’ için projeler hazırladı.

10 yıldır Meclis üyeliği yapan AK Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Emin Ertekin 40 yıldır oturduğu Bakırköy için iddialı projelerle geliyor.

Haber7.com’a ziyarette bulunan Mehmet Emin Ertekin ‘kaderine terkedilmiş’ dediği Bakırköy’ü ayağa kaldıracak projlerle ilgili açıklamalarda bulundu.Bakırköy için Kentsel Dönüşüm projesi hazır

Geçmişte Cumartesi Pazar günleri dahil alışveriş için Bakırköy’e gelen ailelerin trafik sıkışıklığı yüzünden ilçeye gelmez olduğunu anlatan Mehmet Emin Ertekin, bugün Bakırköy’ün kaldırımında caddelerinde yürünemediğini, araç park etmenin imkansız olduğunu belirtirken park ve bahçelerindeki başıboş köpekler yüzünden çocukların parklara hasret kaldığını söyledi.

Bakırköy için 81 proje açıkladığını ve iddialı olduğunu söyleyen Ertekin “Bizim en büyük projelerimizden biri kentsel dönüşüm projesi. Bakırköy’ün tamamında birebir ada alarak bu adalara birebir ölçekte kentsel dönüşüm tasarımı çizdirdik. Bugün o ada paftalarda oturanlar biz hazırız dediklerinde biz hemen Çevre Şehircilik Bakanlığı ile irtibata geçerek o alanı riskli alan ilan edip hemen o dönüşümü orda yapabiliriz. İnsanlar evlerinden bir metre dahi uzaklaşmadan ceplerinden hiçbir masraf çıkmadan kira ve taşınma yardımı alarak bu dönüşümü yapıyoruz. Kendilerine de yeşil, doğa dostu, akıllı ve kapalı otoparkı olan binalarda oturma imkanı veriyoruz.” Dedi.

Deprem bölgesinde bulunan Bakırköy’ün kentsel dönüşümle birlikte kişi başına yeşil alanın Avrupa normlarına ulaşacağını söyleyen Mehmet Emin Ertekin, ” Bakırköy’de binaları dizayn etmekle birlikte yeni baştan şehircilik yapılması lazım. Bakırköy’de yeşil alan yok. Osmaniye, Kartaltepe, Zuhuratbaba’da yeşil alan yok. Cevizli, Zeytinlik, Yeni mahallede aynı şekilde. Halihazırda var olan parklarda da köpekler yüzünden çocuklar gitmeye çekiniyor. Hayvanlarla ilgili hayvanseverlerin de çok rahatlıkla benimseyeceği projelerimiz var.” Dedi.

Herkesin imrenerek gelmek isteyeceği bir Bakırköy Meydanı

Zeytinburnu’ndaki konutların kentsel dönüşüm ile birlikte 1 milyon liralık bedellerin üzerine çıkmasına karşın bitişikteki Bakırköy’e bağlı mahallelerde benzer dairelerin 250 bin TL’ler civarında olduğunu söyleyen Ertekin, Bakırköy’ün geleceğini değiştirecek en önemli projelerden birinin de Bakırköy Meydanı’ndan İstanbul Caddesi’ne kadar alan içinde yer alan Emniyet Müdürlüğü, Kız Meslek Lisesi ve Kaymakamlık da dahil alanın boşaltılarak bu alanın meydan haline getirmek istediklerini, bu kurumları da İncirli’de inşa edilecek Kamu Kurumları binalarına taşıyacaklarını söyledi. Ertekin Bakırköy’de trafiği felç eden minibüsleri de İncirli’de kamu kurumları için inşa edilecek binanın yakınındaki bir alana taşıyacaklarını vatandaşı Bakırköy’ün merkezine ‘lastik tekerlekli treleybüsler’le ücretsiz taşıyacaklarını söyledi.

Ertekin’in Bakırköy’le ilgili projeleri bunlarla sınırlı değil.

Bakırköy için düşünülen diğer projeler ise;

Bakırköy İDO’dan başlayan ve Marmaray ve Metro’yu geçerek Bağcılar Kirazlı’ya kadar gidecek bir metro hattı,

Osmaniye- Yedikule ve Yenikapı’ya kadar uzanacak bir bağlantı hattı,

İncirli Caddesi’nin kent mobilyaları ile süslenmesi ve çevre görselliği ile birlikte vizyon caddesine dönüştürülmesi,

Bakırköy Sahili’ne Bakırköy’e yakışacak estetikte nikah salonu kurulması,

Tren yolunun üstünün kapatılması ile birlikte kamu binalarının taşınması sonrasında oluşacak meydana anfi tiyatro kurulması,

-İstanbul Caddesi’ni Capacity’nin öünden Yenimahalle’ye kadar olan kısmında trafiği yerin altına alınması

-Sahile inen Ebuzziya Caddesi’nin tamamen yayalaştırılması ve ona göre çevre düzenlemesinin yapılması.

-Kenedy Caddesi olarak bilinen sahil yolunu Ataköy konaklarının önünden Sakız Ağacı’na kadar gelen kısımın ‘dalçıklar’la yerin altına alınması.

Uzman Hakkında

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272

Yorum Ekle

Lütfen yorum için tıklayınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canakkale Köprüsü
Gayrimenkul Yatırım Uzmanı

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272