Gayrimenkul Yatırım Blogu

İnşaat Devleri Fikirtepe’de Lansman İçin Gün Sayıyor

fft99_mf3569393

Fikirtepe’de proje geliştiren Teknik Yapı salı günü projesini satışa çıkarmayı planlarken, Anka Yapı temel atacak. Selimoğlu Group – Pana Yapı Ortaklığı yıkımlara başlıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin kentsel dönüşüm kapsamına alındığı halde uzun zamandır inşaatların başlayamadığı Fikirtepe ile ilgili açıklamalarda bulunmasının ardından bölgede proje geliştiren firmaların çalışmaları hızlandı.

Bu kapsamda bölgedeki ilk projesine başlayan Teknik Yapı, ruhsat aldığı ilk projesini 4 Mart’ta satışa sunmayı planlarken, Anka Yapı temel atmaya hazırlanıyor.

Selimoğlu Group – Pana Yapı Ortaklığı ise bugün yapılacak törenle yıkım çalışmalarına başlıyor.

Teknik Yapı 4 Mart’ta satışa çıkacak

Teknik Yapı, kat irtifaklarının kurulmasının ardından 4 Mart’ta ilk ada üzerinde yükselecek yeni projesinin satışına başlayacak.

Fikirtepe’de 55.5 bin metrekarelik bir alanı kapsayan 4 imar adasında 4 proje yapacak olan Teknik Yapı, ilk olarak kat maliklerinin tamamı ile sözleşme imzalanan 11.504 metrekarelik imar adasında satışa başlayacak. Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, projede yer alan 650 adet dairenin satışı için gün saydıklarını açıkladı. Projede konut, homeofis ve ticari birimler olacağı bilgisini veren Durbakayım, ikinci projenin de yaklaşık bir ay içinde satışa hazır hale geleceğini belirtti.

Yıkımlar başlıyor

Fikirtepe’nin kentsel dönüşümünde büyük rol üstlenen Selimoğlu Group – Pana Yapı Ortaklığı’nın projelerinde de çalışmalar hızla başlıyor. Bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla düzenlenecek yıkım töreninde, Selimoğlu Group – Pana Yapı Ortaklığının projelerinde yıkımlara başlanılacak.

Yapılan açıklamada ortaklığın bölgedeki tüm yatırımlarına ilişkin detayların yakın bir tarihte düzenleyeceği basın toplantısında açıklanacağı belirtilirken, projedeki yıkım işlemlerinin ardından inşa çalışmalarının da hızla ilerleyeceği ifade edildi.

2.500 Konut Yapacak

Anka Yapı firması ‘Kadıköy’e dair ne varsa’ temasıyla yola çıkılan Evim Kadıköy projesinin temel atma törenini gerçekleştireceğini açıkladı. Bugün Saat 14:30’da Kadıköy Hasanpaşa’daki Yeni Salı Pazarı’nda düzenlenecek törene, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul milletvekilleri, Avukat Hurşit Yıldırım, Anka Evim Kadıköy Yönetim Kurulu Başkanı Şaadet Temel katılacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Anka Evim Kadıköy Yönetim Kurulu Başkanı Şaadet Temel, Fikirtepe’de yapımına başlanacak olan Anka Evim Kadıköy projesiyle bölgenin, hak ettiği daha fazla yaşanabilir, güvenli, modern ve günümüzün ihtiyaçlarına cevap veren bir yaşam merkezine dönüşeceğini söyledi.

Şaadet Temel, “Anka Evim Kadıköy, İstanbul’un bütün ulaşım lokasyonlarının merkezinde olmasından dolayı tüm dikkatleri, şimdiden üzerine çekiyor” dedi.

Temel, “Anka Evim Kadıköy projesi ile Anka Evim Kadıköy A.Ş. Fikirtepe’de ilk ruhsatı alan 3 firmadan biri olup, zamanında ve zamanla da yarışarak ilk teslim eden firma olacak” diye konuştu. Toplamda 70 bin metrekare arsa üzerinde yükselecek Evim Kadıköy projesinde, 2 bin 500 konut inşa edilecek.

Uzman Hakkında

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272

Yorum Ekle

Lütfen yorum için tıklayınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canakkale Köprüsü
Gayrimenkul Yatırım Uzmanı

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272