Gayrimenkul Yatırım Blogu

İstanbul’un İncisi Başakşehir Olacak

basaksehir_mahalleleri

Kangrene dönüşen altyapı, imar-iskan ve tapu sorunlarını beş yılda çözen, yeni proje ve tesisleriyle öne çıkan Başakşehir hızla değişiyor. Belediye Başkanı Uysal, “Nasıl ki İstanbul dünyanın incisiyse İstanbul’un incisi de Başakşehir olsun istiyoruz” diyor.

“Evet mutluyuz! Bu mutluluk, bazen dünya çapında,bazen Türkiye çapında, bazen de İstanbul çapında Başakşehir’i ‘ilkler’in ve ‘enler’in şehri yapan yeni tesisler, dev projelere imza atmış olmanın mutluluğudur.” Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, her geçen gün cazibesi gittikçe artan ilçesinin modern dönüşümünü bu sözlerle ifade ediyor. Başakşehir’de yıllardır kangrene dönüşen altyapı, tapu, imar-iskan gibi sorunları hızla çözen Uysal yeni dönemde de halktan yetki istiyor ve şu çağrıyı yapıyor: “Türkiye üzerine oynanan oyunları, siz, bu seçimde oylarınızla boşa çıkaracaksınız. Kalkınmamızı, büyümemizi istemeyenlere, siz oyunuzla ‘dur’ diyeceksiniz. Bu seçim, Başakşehir’de beş yıldır süren istikrarlı değişimin, istikrarlı hizmetlerin devam etmesi için çok ama çok önemli.”

ASFALTLAMA YÜZDE 90’A ÇIKTI

‘Altyapıda sıfır sorun’ ilkesiyle hareket ederek dev adımlar attık. Özellikle uzun yıllardır hizmet bekleyen, Güvercintepe, Altınşehir, Şahintepe mahallelerimize pozitif ayrımcılık yaptık. Geçen beş yılda altyapı, yol, doğalgaz çalışmalarını ivedilikle tamamladık. İlçe genelinde yüzde 10’larda olan asfaltlama oranını yüzde 90’lara çıkardık.Senelerdir çamur deryası olan semtler modern bir görünüme kavuştu.

BAHÇEŞEHİR GÖLETİ 5 KAT BÜYÜYECEK

Habitat ödüllü bölgemiz Bahçeşehir’de bulunan İstanbul’un ilk ve en büyük suni göleti Bahçeşehir Göleti, Boğazköy’le birleşiyor. Gölet, Eşkinoz Deresi boyunca rekreasyon çalışmalarıyla 5 kat büyüyecek ve 1550 dönüme çıkacak. Proje tamamlandığında yürüyüş parkları, fitness alanları, çocuklar için oyun grupları, kamelyalar, restoranlar ve yeşil alanlar İstanbul’a ve Başakşehir’e artı değer katacak.

KAYAŞEHİR’E BOĞAZ GELİYOR

Kayaşehir’de dere ıslah çalışmalarımız başladı. Çalışma tamamlandığında burası Sular Vadisi’nden de daha güzel bir yer olacak. Kanal İstanbul öngörüldüğü gibi Altınşehir bölgemizden de geçerse Kayaşehir Boğaz manzaralı bir yer olacak.

EN BÜYÜK ŞEHİR HASTANESİ

Avrupa’nın en büyük şehir hastanesi ilçemizde yapılıyor. Türkiye’nin en büyük spor hastanesi bu komplekste olacak. Yeni dönemde AVM konforunda kapalı semt pazarları yapacağız. Sular Vadisi’nde yapımı süren 250 kişilik nikâh salonumuz ilçemizin önemli bir ihtiyacını karşılayacak. Kayaşehir ve Başakşehir’e bünyesinde; amfi tiyatrolar, konferans salonları, gençlik merkezleri, bilgievleri bulunan kültür merkezleri yapılacak.

TAPU HAYALİ GERÇEK OLDU

Başakşehir’de, tapu sorununu iki yılda çözdük. Şahintepe ve Onurkent mahallelerinde vatandaşımız imar-iskan sorunları nedeniyle sahip oldukları yerlerin alım-satımını gerçekleştiremiyordu. Şerhlerin kaldırılması, meclis kararıyla çözüme kavuşturuldu. Boğazköy’de, 20 yılın hayalini gerçekleştirdik. 538 hak sahibine iskan ve tapularını verdik. İstiyorum ki 2014’te Boğazköy’deki tapu ve iskan sorunlarının tamamını bitirelim.

VADİLER ŞEHRİ BAŞAKŞEHİR

Başakşehir rekreasyon alanlarımızın ilki olan Sular Vadisi’ne kardeş vadiler geliyor. Başakşehir ‘Vadiler Şehri’oluyor. Kayaşehir, Güvercintepe, 2. Etap’ta da yeni vadiler yapacağız. Eşkinoz Deresi’nde başlayan ıslah çalışmaları Hasanoğlu ve Menekşe derelerinde de tüm hızıyla devem ediyor. Tamamlandığında Ziya Gökalp Mahallesi, 2. Etap, Onurkent bölgelerinde vadi projelerine başlayacağız.

Uzman Hakkında

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272

Yorum Ekle

Lütfen yorum için tıklayınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canakkale Köprüsü
Gayrimenkul Yatırım Uzmanı

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272