Gayrimenkul Yatırım Blogu

Kadir Topbaş’tan Her İlçeye Müjde!

kadir_topbas_yerinizin_kiymetini_bilin13929945150_h1130394

Sancaktepe’de toplu açılış törenine katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un her ilçesine işitme engelli çocuklar için rehabilitasyon merkezi ve kreş yapacaklarını müjdeledi.

Başkan Kadir Topbaş, Sancaktepe’de açılışı yapılacak İETT Garajı’nı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan İSMEK Merkezi ile 26 bin metrekarelik Osmangazi Parkı ve spor tesislerini gezdi. Başkan Topbaş, İSMEK binasına gelişinde vatandaşlarca coşkuyla karşılandı. Halk oyunları ekibi ile horon tepen Topbaş, bina içinde hizmet veren çocuk kreşini de gezerek çocuklarla oyun oynadı, hatıra fotoğrafı çektirdi. Merkezde eğitim gören engelli çocukların oluşturduğu müzik grubunun mini konserini de dinleyen Kadir Topbaş, Yenidoğan’a geçerek toplu açılış ve hizmetlerin tanıtım törenine katıldı.

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği törende; Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, İBB Meclisi İmar Komisyonu Başkanı Sefer Kocabaş, İBB Genel Sekreter Yardımcıları Hüseyin Eren ve Abdurrahman Uçak, İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı, Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya da yer aldı.

Sancaktepe Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Yenidoğan Kültür Merkezi, Orhangazi İETT Garajı, Orhangazi Parkı ile Sancaktepe İSMEK Kurs Merkezi’nin ilçeye ve İstanbul’a hayırlı olmasını dileyen Kadir Topbaş, İSMEK binasının içinde Engelli Merkezi, Aile Danışma ve Eğitim Merkezi ile Mesleki Beceri Kazandırma Merkezini de barındırdığına dikkat çekti.

REHABİLİTASYON MERKEZLERİ VE KREŞLER GELİYOR

Küçükçekmece’deki bir işitme engelli merkezinde çocukların ve ailelerinin yaşadığı sıkıntıyı aktaran Kadir Topbaş, “İstanbul’un ilçelerinin belirli noktalarına Kadın ve Aile Bakanlığımız ile birlikte işitme engelli çocuklar için eğitimi ve rehabilitasyon merkezi kuralım dedik ve projelerine başladık. Madem böyle bir beklenti var, çözmemiz gerekiyor. Yine projesini yaptırdığımız tüm ilçelerde belediyeler yer gösterirse kreşler yapacağız. İhtiyaç bu, çalışan insanlar var. Şöyle 40-50 bin çocuğa hitap edebilecek kreş yapabilmeyi gönlümden geçiriyorum. Dışarıda oyun parkları olan, ailelerin bir kenarda oturabileceği modern kreşler yapacağız” diye konuştu.

İstanbul’da engelliler merkezinin ve müdürlüğünün ilk defa Başbakan Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde kurulduğunu hatırlatan Başkan Topbaş, şöyle konuştu: “Biz de bunu hamdolsun 26’ya çıkarttık. Sayılarını daha da arttırıyoruz. Eğitim verecek beceri geliştirecek bu merkezlere ihtiyaç var. Bunların sayısını daha da arttıracağız. Yine İstanbul’da ücretsiz hizmet veren 22 tane kadın ve alile sağlığı merkezi yaptık. 1 milyon 850 bin kişi muayene oldu ve 8 bin 500 bayana erken kanser tanısı yapıldı. Görüntüleme merkezlerimiz bile var. Sağlık alanında anlatmaya zaman bulamadığımız böyle çok hizmetimiz var.”

KONFORLU ULAŞIM İÇİN ‘NE GEREKİYORSA YAPIN’ TALİMATI

İstanbul’da bir model ortaya koyduklarını ve bütün Türkiye’nin bu modele göre şekillendiğini vurgulayan Kadir Topbaş, inşaatı hızla devam eden Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metrosu’nun 2015 yılında tamamlanacağını, bu hattı ve Marmaray’ı kullanarak şehrin her tarafına, hatta Ankara’ya hızlı trenle gidilebileceğini söyledi.

İstanbul’da dünyanın birçok medeni şehrinde bile olmayan kalitede otobüslerin hizmet vermeye başladıklarını ve vatandaşları eski İkarus’lardan kurtardıklarını hatırlatan Topbaş, engellilere uygun, güvenlik kameralı, klimalı, konforlu, akıllı otobüslerle hizmet verdiklerini kaydetti.

Kadir Topbaş, tören alanındaki İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı’ya “Otobüslerimizin sayılarını arttıracaksınız. En yoğun saatlerde bile vatandaşlarımız sıkıntı çekmeden yolculuk yapabilsinler. 3 bin tane mi aldık? 3 bin tane daha alalım, paramız var. Otobüs A.Ş. şirketimizi daha çok geliştirelim. Halk otobüslerinin tamamını da yenileyerek klimalı, konforlu hale getireceğiz” talimatını verdi.

İstanbul’un her noktasında yapılamaz denen, hayal bile edilemeyen büyük projelere imza attıklarını, bu yıl dahil İstanbul’a toplam 68,5 milyar liralık yatırım yapmış olacaklarını anlatan Topbaş, “Dev eserler ortaya çıkarmak için karıncalar gibi çalışıyoruz. Bugün çok farklı bir Sancaktepe var, yarın çok daha farklı olacak. Hizmet ederken her daim milletimizi yanımızda hissettik ve engel tanımadan hizmet ettik. İstanbul’daki gelişmeler ülkemizin başka şehirlerinde ve yurtdışında hayranlıkla izleniyor. Nerede bir ihtiyaç ve eksiklik varsa çözümü vardır diyerek üzerine gitmekteyiz” ifadelerini kullandı.

Diğer partilerin belediye başkanlarının illerinde, ilçelerinde Türkiye’yi etkileyecek 5 tane proje dahi sayamayacaklarına dikkat çeken Topbaş, “Gösterecek hizmetleri yok. Yok böyle bir şey. Biz Sancaktepe’ye daha birçok hizmetler yapacağız. Ancak bu seçimde Sancaktepe’de oy patlaması bekliyoruz. Bakın, İstanbul’a 26 tane spor kompleksi yaptık ve yıllık 7 milyon kişi tesislerimizden istifade ediyor. Kapalı spor salonlarımız, buz pateni tesisimiz, yüzme havuzlarımız, statlarımız, 148 okulun bahçesine yaptığımız kapalı spor salonlarımız var. 62 okulun bahçesine de şimdi yapmaya başladık” şeklinde konuştu.

Uzman Hakkında

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272

Yorum Ekle

Lütfen yorum için tıklayınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canakkale Köprüsü
Gayrimenkul Yatırım Uzmanı

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272