Gayrimenkul Yatırım Blogu

Küçükçekmece Belediyesi Artık Çevre Dostu Yeni Binasında

kc-yeni-bina-1b

Küçükçekmece Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde hizmete açılan ve ‘Türkiye’nin ilk yeşil sertifikalı kamu binası’ olma özelliğine sahip çevre dostu yeni binasında açılış kokteyli ve tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa; Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Başsavcı İsmail Kurt ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, ilçe protokolü ve basın mensupları davetli olarak katıldı. Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek yerel seçimlerde aday olmayan Başkan Yeniay, programda ilçe protokolüyle de vedalaştı.

‘KÜÇÜKÇEKMECE’YE HİZMET ETMEK MUTLULUK’

10 yıl boyunca Küçükçekmece’ye hizmet etmenin mutluluğunu yaşadığını ifade ederek sözlerine başlayan Başkan Yeniay, ‘ Burada çok güzel hatıraları geride bırakıyoruz.2004’te göreve geldiğimizde İki hedefimiz vardı. Çağdaş, yaşanılabilir, modern bir kent inşa ederek, o kenti yaşatacak kentliyi ihya etmek. Bunu başarmanın yolu yoksullukları gidermekten geçiyor. Küçükçekmece Allah’ın özenle yarattığı kentler içinde. Ama kirletmişiz. Burada yerel yöneticilerin görevi, kent kimliğini oluşturmaktan da geçiyor. O yüzden eğitim, kültür, sanat, spor, çevre, sağlık yatırımları ve yoksulluğun giderilmesini ön planda tuttuk. ‘ diyerek, ilçede yapılan yatırımları anlattı.

‘YATIRIM YAPARKEN PARA ARAÇTIR’

Arenamega Gösteri Merkezi ve Türkiye’nin ilk yeşil sertifikalı kamu binası gibi önemli projeleri Küçükçekmece’de hayata geçirdiklerini belirten Aziz Yeniay, yatırım yaparken planlama, strateji ve vizyonel yaklaşımla doğru yol haritası oluşturmanın önemine dikkat çekti. Başkan Yeniay,’Bu yatırımları yaparken, para araçtır. Küçükçekmece’de son 10 yılı planlarken para bizim için öncelik olmadı. Doğa dostu yeni binamıza başlarken paramız yoktu. Arenamega’ya başlarken de paramız yoktu. Küçükçekmece Belediyesi’nin kendi imkanlarıyla bu ilçeye yaklaşık olarak 1,5 kattrilyon üzerinde yatırım yapıldı. Bu kaynak bu ilçenin bu halkın kaynağıdır.’ dedi.

100-150 YIL YAŞAYACAK BİR KAMU BİNASI İNŞA ETTİK’

Başkan Yeniay, yaklaşık 2 yıl önce temelleri atılan ve mimarisi, altyapısı, verimli enerji kullanımı ile doğa dostu ve örnek bir proje olan kamu binasının özelliklerini de şu sözlerle sıraladı: ‘Binamız, yüzde 35 enerji tasarrufu sağlıyor.Ayrıca yılda yaklaşık 350 ton daha az karbon salınımı sağlayan bir bina. Gelecek nesile farkındalık sağlaması açısından da önemli. İnanıyorum ki, örnek alınacak bir bina olacak. Bundan sonra da yeşil bina sayısı artacak. Deprem riski yok. 100 -150 yıl yaşayacak bir bina inşa ettik.’

YENİAY, İLÇE PROKOLÜYLE VEDALAŞTI

Konuşmasının sonunda konuklarıyla vedalaşan Yeniay, sözlerini; ‘ Meclis üyesi arkadaşlarımız, memurlarımız, tüm çalışma arkadaşlarımızla Küçükçekmecemize hizmet ettik. Yüzlerce eser bırakıyoruz. Küçükçekmece halkına bize çalışma imkanını verdikleri için, çalışma arkadaşlarıma da emekleri için teşekkür ederim. Eminim bizden sonra gelen arkadaşlarımız da bu hizmetleri aynı şekilde devam ettirecektir.’diyerek noktaladı.

Uzman Hakkında

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272

Yorum Ekle

Lütfen yorum için tıklayınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canakkale Köprüsü
Gayrimenkul Yatırım Uzmanı

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272