Gayrimenkul Yatırım Blogu

Kuzey Marmara Otoyolu’nun İhalesi 6 Mart´ta Yapılacak

KÖPRÜLER

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, otoyol çalışmaları konusunda iki müjde verdi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işk yaptığı açıklamada, “Kuzey Marmara Otoyolu’nun sanayicilerimiz için ne anlama gayet iyi biliyoruz. Kuzey Marmara Otoyolu’yla TEM Otoyolu’nun bağlantısını sağlayacak organize sanayi bölgelerimiz içerisindeki yığılmayı engelleyecek proje de Kuzey Marmara Otoyolu ihalesinin içerisinde yapılacak. Karadeniz Sahil Yolu’nun Kocaeli bölümünü de önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacağız.

Güney Otoyolu Dediğimiz Altınova’dan Uzunçiftlik’e Yeni Bir Otoyolun Proje Çalışmaları da Bitti

Kuzey Marmara Otoyolu’nun ihalesini 6 Mart´ta yapılacağını söyleyerek, “Güney Otoyolu dediğimiz Altınova’dan Uzunçiftlik’e yeni bir otoyolun proje çalışmaları da bitti” diye konuştu.

Bir başka müjdemiz de Güney Otoyolu dediğimiz Yalova’nın Altınova ilçesinden Uzunçiftlik’e yeni bir otoyolun proje çalışmaları bitti. İnşallah yakında burayı yap-işlet-devret modeliyle ihaleye çıkaracağız. Yani bölgeyi hem doğudan hem batıdan hem kuzeyden hem güneyden yeni yollarla örüyoruz” dedi.
Körfez Geçiş Köprüsü’nün kuleleri bu ay sonunda 252 metreye ulaşmış olacak. Gelecek yıl aralıkta da inşallah araçlarla üzerinden geçeceğiz. Şimdi Kuzey Marmara Otoyolu’nun ihalesini da inşallah 6 Mart’ta yapıyoruz.