Gayrimenkul Yatırım Blogu

Prens Ahmad Bandar Al- Sider, Arsa Yatırımı Yapmak için Geldi

suudi-prens-yatirim-icin-istanbul-a-geldi-3851867

Emlak 2013 fuarına gelen Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz el-Suud’un yeğeni Prens Ahmad Bandar Al- Sider, yatırım yapmak için İstanbul’un yanı sıra Bursa, Yalova ve Sapanca gibi bölgeleri de mercek altına alacak. Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz el-Suud’un yeğeni Prens Ahmad Bandar Al- Sider Türkiye’ye yatırım yapmak için CNR EXPO’daki Emlak 2013 Fuarı’na geldi. CN HoldingYönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem ile fuarı gezen Ahmad Bandar Al- Sider, Türkiye’ye yatırım yapmak istediğini söyledi.

Arabistan’da gayrimenkul, inşaat, çimento, prefabrik ve tarım sektöründe milyar dolarlık yatırımları bulunan Ahmad Bandar Al- Sider, İstanbul’un yanı sıra Bursa, Yalova ve Sapanca gibi bölgeleri de mercek altına alacak.

Sera için arsa bakıyor
Arabistan’nın Riyad kentinde binlerce dönümlük arazilerde sıcak hava nedeniyle klimalı seracılık yatığını vurgulayan Ahmad Bandar Al- Sider, özellikle Bursa ve çevresinde organik seracılık yapmak için büyük arsa almak istediğini kaydetti. Türkiye’nin tarım açısında çok ideal iklime sahip olduğunu kaydeden Ahmad Bandar Al- Sider, Türkiye’de hem gayrimenkul hem de tarım yatırımı yapmak istediğini ve bu kapsamda otel ve AVM yatırımlarıyla da ilgilenebileceğini söyledi.

Suudi Arabistan’da çok büyük gayrimenkul yatırımları bulunan Ahmad Bandar Al- Sider, fuarda Türkiye’deki projeleri de gezdi. İlk olarak Ağaoğlu’nun standını gezen ve burada Maslak 1453 projesini detaylıca inceleyen Ahmad Bandar Al- Sider’in ikinci adresi ise Vadi İstanbul oldu. Burada Aydınlı Grup İnşaat Genel Müdür Yardımcısı Alpay Çepni tarafından bilgilendirilen Ahmad Bandar Al- Sider, daha sonra Tema İstanbul, Emlak Konut GYO ve TOKİ’nin stantlarını da dolaştı.

Helikopter turuna çıktı
Fuar ziyaretinin ardından helikopter ile İstanbul’u inceleyen Ahmad Bandar Al- Sider, kentin değişik noktalarında incelemelerde bulundu. Arsa yatırımı yapmak isteyen ve İstanbul’da proje geliştirmek isteyen Ahmad Bandar Al- Sider, ilgilendiği projelerle özel görüşmeler de yapacak.

Yatırım çağrısı yaptı
Suudi Arabistan ve Türkiye ilişkilerinin çok eskilere dayandığını ifade eden Al- Sider, iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmek için iki ülkeye de yatırım çağrısı yaptı. Bu kapsamda Suudi Arabistan’daki Damman bölgesindeki yatırımcıların Türkiye’ye gelebileceğini ifade eden Ahmad Bandar Al- Sider, “Türkiye’ye yatırım yapabilirler. Biz bu yatırımları karşılıklı yapabiliriz diyoruz” diye konuştu.

Cİdde’ye davet etti
CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem de, Ahmad Bandar Al- Sider’in fuara katılmasının çok önemli bir gösterge olduğunu belirterek, “Fuara davet ettik ve hem fuarı gezmek hem de Türkiye’ye yatırım yapmak için geldi. Arabistan’da milyar dolarlık yatırımları var” dedi. Erem, Ahmad Bandar Al- Sider’in iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmek için kendilerini Arabistan’da fuar düzenlemek için davet ettiğini anlatarak, “Cidde’deki büyük fuar alanına bizi davet etti. Sadece gayrimenkul değil, farklı fuarları da düzenleyebileceğimizi söyledi. Biz de bu gelişme üzerine yurt dışındaki fuar takvimimize Arabistan’ı da koymayı planlıyoruz” dedi.
Yavuz Karaman

Uzman Hakkında

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272

Yorum Ekle

Lütfen yorum için tıklayınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canakkale Köprüsü
Gayrimenkul Yatırım Uzmanı

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272