Gayrimenkul Yatırım Blogu

Seçmen Sayısının Birinci Olduğu İlçeye Dev Projeler

secmen_sayisinin_birinci_oldugu_ilcede_dev_projeler13957328220_h1140473

Türkiye’de seçmen sayısının en yüksek olduğu ilçe Küçükçekmece dev projelere ev sahipliği yapıyor. 25 yıllık planı yaparak yola çıktıklarını söyleyen Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Temel Karadeniz, “Bizim vaatlerimiz yok, projelerimiz var. 10 yılda yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” diyor.

Adını yanı başındaki gölde yıllar önce kullanılan çek-çekler’den alan ismi küçük ama yıldızı hızla parlayan bir ilçe Küçükçekmece. Şu an özellikle 518 bin seçmen sayısıyla İstanbul’da ikinci olan Küçükçekmece nüfus olarak ise ikinci sırada…

İki dönemdir AK Parti Küçükçekmece İlçe Başkanı olarak görev yapan Temel Karadeniz, yine iki dönemdir Küçükçekmece Belediye Başkanlığı’nı yürüten Aziz Yeniay’ın yerine aday gösterilen bir isim. 10 yıldan bu yana Küçükçekmece’ye çok şey kazandıran Aziz Yeniay, bir nevi bayrağı Temel Karadeniz’e teslim etti.

Konuşmasına Aziz Yeniay’a teşekkür ederek başlayan Karadeniz, Haber 7 ziyaretinde Küçükçekmece’nin büyük değişimini ve 10 yılda yapılan hizmet ve sonrası için planlanan projeleri tek tek anlattı. 25 yılık yol haritasının çizilerek yola çıkıldığını belirten Karadeniz, “AK Parti vizyonu ile 10 yılda Küçükçekmece’de vatandaşlarla belediye arasında çok güzel bir ilişki kuruldu. 10 yılda çok şey değişti. Küçükçekmeceliler, vicdan, akıl ve basiret sahibi. Siyasi çekişmelerin ötesinde hizmet odaklı belediyeciliği öncelik olarak göreceğini biliyoruz” dedi.

icjpg_h981

AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Temel Karadeniz, Haber7 Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Erdoğan, Haber7 Yayın Koordinatörü Osman Ateşli ve Haber7 Editörü Samet Tunçer’in sorularını yanıtladı.

25 YILLIK BİR YOL HARİTASI ÇİZİLDİ

Küçükçekmece’nin geleceğinin çalakalem değil uzun yılları kapsayacak şekilde projelendirildiğini söyleyen AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Temel Karadeniz, “Projelerimiz 2004 yılında mevcut başkanımız Aziz Yeniay ve ekibimiz ile hazırladığımız projelerdir. Yaklaşık 25 yıllık bir yol haritası çizildi. Bunlar 3-5 günlük projeler değil” dedi.

İLK OLARAK 1.000 DÖNÜMLÜK ARAZİYE ŞEHİR PARKI

Küçükçekmece Şehir Parkı’nın en iddialı projelerinden bir tanesi olduğunun altını çizen Karadeniz, Marmara Üniversitesi’ne tahsis edilen alanın üniversite tarafından kullanılmayacağını bu yüzden de belediye olarak bu alana talip olacaklarını söyledi. Karadeniz, “İnşallah bu alanı alacağız. Belediyeye geçtiği takdirde bin dönümlük arazi üzerine şehir parkı kurmayı amaçlıyoruz. Bu şehir parkı, klasik anlamda bir park olmayacak. Proje içerisinde çok amaçlı spor tesisleri, yürüyüş yolları, yapay göletler, engelsiz hayat merkezi, dinlenme alanları ve sosyal donatılarla bölgemiz, İstanbul için örnek bir park alanı getirmeyi istiyoruz” diye konuştu.

KÜÇÜKÇEKMECE METRO İLE TANIŞACAK

Küçükçekmece’ye metro müjdesi de veren Temel Karadeniz, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yapacağı çalışmalar neticesinde Küçükçekmece ilçemizden 3 ayrı demiryolu geçecek. Sefaköy, Cennet ve Küçükçekmece olmak üzere 3 metro istasyonu olacak. Bir tanesi Atatürk Parkı’nın yanında, diğer istasyonumuz Cennet Mahallesindeki itfaiyenin yanında, bir diğer istasyonumuz da Küçükçekmece Stadyumu’na giderken altta kalan cem evinin altında kurulacak. Sayın Kadir Topbaş’tan, Beşiktaş’tan gelen metro projesinin, Küçükçekmece’de Mehmet Akif Mahallesi, Atatürk Mahallesi ve Atakent Mahallesi’ne uğramasıyla ilgili sözünü aldık. Marmaray, Kazlıçeşme’ye kadar geldi. Marmaray’ın uzantısı yakında Küçükçekmece’yle buluşacak. Bu projelerin gerçekleşmesiyle birlikte Küçükçekmece’deki ulaşım sorunu önemli ölçüde iyileşmiş olacak” ifadelerini kullandı.

4’ÜNCÜ KATTA NİZAMİ FUTBOL SAHASI OLACAK

Küçükçekmece’de spora önem verdiklerini söyleyen Karadeniz, “ArenaMega’nın arkasında yapılacak olan dört katlı Küçükçekmece Spor Kompleksi çok amaçlı olarak kullanılacak. Spor kompleksinin, özellikle o kompleks ifadesine uyan bir proje olacak. En üst katında nizami bir futbol katı olacak, sahanın altındaki zemin katta salon sporları yapılacak, bir alt katta ise otopark olarak kullanılacak. Böylece Küçükçekmece, önümüzdeki dönem itibarıyla toplamda 8 bin araçlık kapalı otopark kazanmış olacak” dedi.

BİR DAMLA ATIK SU GİRMİYOR, GİRMEYECEK DE

Küçükçekmece’nin doğal yapısına kavuşturulduğunu söyleyen Karadeniz, “Artık Küçükçekmece gölümüze tek damla atık su girmiyor. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın önemli katkılarla, önemli bir bütçeyle Küçükçekmece’nin tamamı kolektörlerle kuşatıldı. Bu proje için Büyükşehir Belediyemiz 1 katrilyon yatırım yaptı. Küçükçekmeceliler, Küçükçekmece Gölü’nün her yıl artan bir temizlikle hayat bulduğunu görecekler. 3-4 yıla kadar biz Küçükçekmece Gölü’nün kenarında vatandaşlarımızın tekrar eline olta aldığını görmüş olacak. Dip taraması yapılacak. Resmi olarak açıklanmamakla birlikte Kanal İstanbul’un Küçükçekmece gölünü kullanarak Marmara denizine açılacağı söyleniyor” diye konuştu.

SEMT PAZARLARINDAN MODERN PAZARLARA GEÇİLECEK

Pazar esnafımız mağdur edilmeden mevcut semt pazarlarının yerini modern sabit pazarların olacağını dile getiren Karadeniz, “Semt pazarlarını kaldıracağız ancak bunu hiçbir pazar esnafımızı mağdur etmeden gerçekleştireceğiz. Bu pazarlarımızda yeşil alanlar, dinlenme yerleri ve kapalı otopark hizmeti de verilecek. Aynı zamanda pazar alanlarımızda ev hanımlarımızın el emeği, göz nuru ürünleri de sergileyip satabileceği alanlar da olacak. Öte yandan Cennet mahallemizde yeraltı otoparkı ve meydan düzenlemesi, Menekşe deresi ve çevresinde rekreasyon projesi, Halkalı Merkez Mahallesi’nde koruluk alanı düzenlemesiyle yeşil alanlarımızı artırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

ic2jpg_h782

ENGELLİLERE ÖZEL SOSYAL AKTİVİTE

Engellilere yönelikte projelerinin olduğunu dile getiren Başkan adayı Karadeniz, “Engelli ailelerimiz çocuklarını gün içerisinde bırakabilecekleri bir Engelsiz Hayat Merkezi kurulacak. Anne, baba bir yere gitmek istediğinde çocuklarını buraya bırakabilecek. Merkezimiz,hem pansiyon, hem eğitim alacakları ile okul olacak. Burada engellerimiz için becerilerine göre iş imkânları da sağlanacak. Ürettikleri malzemeleri satmaları için de bir de sergi alanı kuracağız. Engellilerimizin evde kapalı kalmamalarını istiyoruz” dedi.

Uzman Hakkında

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272

Yorum Ekle

Lütfen yorum için tıklayınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canakkale Köprüsü
Gayrimenkul Yatırım Uzmanı

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272