Gayrimenkul Yatırım Blogu

Tayip Erdoğan: 3. Havalimanı 2017’de Bitecek

27249

Başbakan Recep Tayip Erdoğan, yap-işlet-devret modeli ile yapılan İzmir Adnan Menderes Havalimanı Terminal Binasını açılış töreninde konuştu.

“Hava Yolu Halkın Yolu” diyerek yola çıktıklarını anımsatan Başbakan Erdoğan, iç ve dış engellemelere rağmen İstanbul’a 3. Hava limanının 2017 yılında bitirileceği mesajını verdi. Başbakan Erdoğan konuşmasında Siyaseti dizayn etmek suretiyle ekonominin dengeleri ile oynamak isteyenlere fırsat vermediklerini, vermeyeceklerini söyledi. Başbakan Erdoğan, 110 bin metrekarelik alana kurulan yeni Havalimanı terminal binasının yılda 20 milyon yolcuya hizmet vereceğini söyledi.

-“HAVAALANI SAYISINI 52’YE ÇIKARDIK”-

Erdoğan, şöyle konuştu:

“Havacılık alanında gelişmelerin bile Türkiye’nin 12 yılda, nereden nereye geldiğini göstermesi bakımından yeterlidir. Ülkemizdeki hava limanı sayısını 12 yılda ikiye katladık. 26’dan aldık 52’ye çıkardık, artarak da devam ediyor. Uçakla yolculuk eden yolcu sayısı, yola çıkarken söylediğimiz gibi, hava yolu kalkın yolu olacak dedik. Hava yolu halkın yolu oldu. Uçakla yolculuk edenlerin sayısı yılda 8,5 milyondan, geçtiğimiz yıl yarısı iç- yarısı dış hatlar olmak üzere 150 milyona ulaştı. Bundan 12 yıl önce Şırnak’ta Iğdır’da havalimanı olacak dense kim inanırdı? Giresun Ordu arasında denizin üzerinde havalimanı yapılacak dense kim inanırdı? Hakkari’ye havalimanı yapılacak dense kim inanırdı? Bugün Türkiye En doğusundan en batısını, en kuzeyinden en güneyine, Türkiye’nin he köşesine hava yolu ile ulaşılabilen bir ülke oldu.”

-“İSTANBUL 3. HAVA LİMANIN’DA HEDEF 2017”-

İstanbul’da yapımı devam eden 3. Havalimanını yapımını istemeyen küresel güçlerin olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bütün bunlar rağmen biz bu havalimanını yapacağız. Bütün engellemelere rağmen yapacağız. Öyle ya da böyle yurtiçi-yurt dışı, yurt içinde paralel yapı engellemeye çalışıyor. Yüklenici olan Muttahitin firmalara fatura kesmeye çalışıyor. Faturala ödenmeyince bunların önüne paralel yargıyla, kesmeye çalışıyor. Bunların vatanseverlik diye bir şeyleri yok. Bunların milleti sevmek diye bir dertleri yok. Bu Ülkenin kalkınmasının önünü nasıl keseriz, bunun gayreti içerisindeler. Yurt içinde, yurt dışında bunun çalışmasını yapıyorlar, ama bunlara rağmen biz bu engelleri aşa aşa, İstanbul hava limanını da bitireceğiz. 2017 yılı hedefimiz. Türkiye’yi 12 yılda 3 kat büyüterek milletimize verdiğimiz sözü tuttuk. 2023 yılına kadar milli gelirimizi 2 trilyon dolara çıkaracağız. Ülkemizi dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri getirmek en büyük hedefimizden biridir. Bunun için çalışıyoruz. Önümüze çıkarılan engellere, kurulan tuzaklara, yapılan provokasyonlara rağmen yolumuza devam edeceğiz. Oynanan oyunun farkında olan milletimizde bize sahip çıkıyor.”

Başbakan Erdoğan konuşmasında, siyaseti dizayn etmek suretiyle ekonominin dengeleri ile oynamak isteyenlere fırsat vermediklerini ve vermeyeceklerini söyledi.

Konuşmaların ardından, Başbakan Erdoğan, İzmir Adnan Menderes Havalimanı terminal binasını açılışını, Eski Ulaştırma Bakanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile birlikte yaptı.

Uzman Hakkında

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272

Yorum Ekle

Lütfen yorum için tıklayınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canakkale Köprüsü
Gayrimenkul Yatırım Uzmanı

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272