Gayrimenkul Yatırım Blogu

Tekirdağ Kapaklı Hastanesi İçin İlk Adım Atıldı

AW079172

Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Dr. Yavuz Akbulut, Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde yapılması planlanan hastane proje çalışmalarını tamamlayıp en kısa sürede temelini atmak istediklerini dile getirdi.

Akbulut, Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesi Belediye Başkanı İrfan Mandalı’yı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennilerinde bulundu. Yapılması planlanan Kapaklı Devlet Hastanesi için İlçe Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu ile de görüştüklerini kaydeden Yavuz Akbulut, “Kapaklı Devlet Hastanesi için gerekli adımlara başmak adına yapımı devam eden Çerkezköy Devlet Hastanesi’nin tamamlanmasını beklemeye gerek yok. Gerekirse iki inşaat da aynı anda devam edebilir. Biz bir an evvel hastanenin yapılacağı yeri belirlemeliyiz. Akabinde proje çalışmalarını tamamlayıp en kısa sürede hastanemizin temelini atmak istiyoruz” açıklamalarında bulundu.

Hastane yerinin belirlenmesi aşamasında bazı noktalara dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen Dr. Yavuz Akbulut, hastanenin sanayiye yakın olmaması gerektiğini ifade ederek, “Çünkü mevcut hastane ile ilgili sanayi tarafından yoğun koku geldiğine dair şikayetler alıyoruz. Bunun yaşanmaması için hastanemizin yerinin yerleşim yerlerine yakın olmasını istiyoruz. Bizim amacımız, doğduğumuz bu topraklara hakkaniyetle hizmet edebilmektir” diye konuştu.

“112 HİZMET NOKTASI İSTİYORUZ”

Ziyarette Kapaklı Belediyesi’nden başka bir isteklerinin daha olduğunu dile getiren İl Sağlık Müdürü Dr. Yavuz Akbulut, “Çerkezköy Belediyesi ile yaptığımız görüşmeler sonucu iki adet 112 Hizmet Noktası’nın yapılıp tarafımıza tahsis edilmesi konusunda anlaşmaya vardık. Konuyla ilgili meclis kararı da çıkardılar. Aynı şeyi Kapaklı Belediyemizden de bekliyoruz. Yapılan bu 112 hizmet noktalarının üzerine ‘Kapaklı Belediyesi tarafından yapılmıştır’ yazısı da yazılacaktır. Bu hizmet noktaları sayesinde acil müdahale edilmesi gereken kaza, kalp krizi gibi olaylara çok daha hızlı bir şekilde müdahale edilebilecektir” ifadelerini kullandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı İrfan Mandalı ise Kapaklı’nın ham bir ilçe olduğunu ve nasıl işlenmeye başlanırsa öyle devam edeceğini belirtti. Çerkezköy Belediyesi’nin almış olduğu 112 hizmet noktası ile ilgili kararı değerlendiren Başkan Mandalı, “Biz daha bir aylık ilçeyiz. Elbette devlet erkanının yatırımları ile ilgili üzerimize düşen ne varsa yapacağız. Fakat bu kapsamda bizim uymamız gereken yasalar ve yapmamız gereken başka işler de var. 112 Hizmet Noktaları ile ilgili öncelikle sizlerden Belediyemize yazılı bir talep gelmelidir. Akabinde biz de ne yapılması gerekiyorsa yapacağız” dedi.

İlçede yapılması planlanan Kapaklı Devlet Hastanesi için Yeni Mezarlık tarafından yaklaşık 30 dekarlık bir alan olduğunu ifade eden Başkan İrfan Mandalı, “Burası temiz hava açısından da oldukça zengin bir bölgedir. Yapılaşmaya da açıktır. Fakat elbette acele etmeden en doğru kararı vermek için çalışmalarımızı sürdürecek ve en doğru noktaya birlikte karar vereceğiz. Temennimiz Kapaklı Devlet Hastanesi inşaatına en kısa zamanda başlanması ve en kısa sürede Kapaklı halkına hizmet vermesidir” ifadelerini kaydetti.

Uzman Hakkında

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272

Yorum Ekle

Lütfen yorum için tıklayınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canakkale Köprüsü
Gayrimenkul Yatırım Uzmanı

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272