Gayrimenkul Yatırım Blogu

Topbaş: ‘Arnavutköy Dünyanın Fuar Ve Kongre Merkezi Olacak’ Dedi.

topbas-arnavutkoy-dunyanin-fuar-ve-kongre-mer-5697754_o

Kadir Topbaş, Arnavutköy’deki 3. havalimanının yakınında dünyada örneği olmayan bir kongre ve fuar kampüsü yapacaklarını açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Arnavutköy’de vatandaşlarla buluştu. Akpınar Mahallesi’nde yeni yapılan caminin açılışına katılan Başkan Kadir Topbaş, cuma namazı çıkışında vatandaşlara hitap etti.

İstanbul’a yaraşan 2-3 milyon metrekarelik bir alanda dünyada örneği olmayan bir fuar ve kongre kampüsü yapacaklarını açıklayan Kadir Topbaş, “Bu ne demek? Dünyanın en büyük fuar alanı demek. Arnavutköy’e aş iş demek. Dünyanın en büyük fuar ve kongrelerinin havalimanı yakınında, Arnavuktöy’de yapılması demek. Yerini belirledik, proje çalışmalarını sürdürüyoruz. Arnavuktöy’ün dünya ile temas ettiği dev bir proje olacak.

İSTANBUL’UN ZİYARET EDECEĞİ DOĞA PARKI

Bölgeye doğa parkı yapılacağının müjdesini veren Topbaş, “2 milyon metrekarelik bir alanda doğa parkı yapmak istiyoruz. İstanbullu doğa parkını görmek için buraya gelecek. Çok farklı bir proje tasarlandı. Tasarımları elimizde. TOKİ ile görüşüyoruz” ifadelerini kullandı.

Arnavuktöy’ün ilçe olmasını ardından büyük yatırımlar yaparak altyapı sorunlarını bitirdiklerini, doğal gaz getirdiklerini ve artık üstyapı düzenlemelerine başladıklarını anlatan Başkan Topbaş, şöyle konuştu:

“Hamdolsun şimdi altyapı sorununu bitirdik. Asfalt çalışmalarımız devam ediyor. Arnavutköy’e çok önemli yatırımlar yaptık. Geçmişte doğal gaz isteniyordu, şimdi pankartlarda gördük, metro istiyorsunuz. Verdiğimiz sözü tutacağımızı iyi biliyorsunuz. Müjdelenmiş bu şehre hizmet etmek bize gurur veriyor. Hizmetkar olmak bizim en büyük vasfımız ve gelinen nokta ortada ama daha yapacak çok işimiz var.”

İstanbul’u raylı sistem ağlarıyla ördüklerini ve şehrin 2019’da 400 kilometre metroya kavuşacağını ifade eden Topbaş, “Arzumuz Arnavutköy’den metroyla Taksim’e ve şehrin her noktasına gidebilmenizdir. Bir bardak suya hasret İstanbul’da bakın neler konuşuyoruz. Edirnekapı-Sultançiftliği Tramvayı’nı Vezneciler’den Sultançiftliği’ne kadar metroya çeviriyoruz. Sultançiftliği istikametinden Arnavutköy üzerinden 3. havalimanına gidecek metro hattını da Ulaştırma Bakanlığımız yapacak. Bu konuda mutabakatımız var. Yani bu hatları kullanarak Arnavutköy’den Taksim başta olmak üzere şehrin her noktasına hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşabileceksiniz. Bunun dışında Halkalı ve Hadımköy’den gelecek raylı sistem hatlarımız da olacak. Arnavutköy için böyle önemli metro hatlarını planladık. Arnavutköy’de geçmişten gelen bazı su ve imar ve kaçak yapı problemleri var. Bunları çözmek üzere çalışmalar yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Arnavuktöy’e 3×2 TEM bağlantılı müthiş bir yol yaptıklarını, 100 milyonları bulan bir yatırım daha yaparak hastanenin arkasından geçecek bir yol daha yaptıklarını anlatan Topbaş, “İnşallah o da bittiğinde Arnavuktöy merkezi rahatlayacak. Arnavutköy’e metro getirecek planları da hazırlıyoruz. İlçenizin geleceği çok daha farklı olacak. Arnavuktöy’de artık spor tesisleri, kültür ve sosyal alanlar gibi yüzeysel düzenlemeler yapacağız” dedi.

Uzman Hakkında

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272

Yorum Ekle

Lütfen yorum için tıklayınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canakkale Köprüsü
Gayrimenkul Yatırım Uzmanı

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272