Gayrimenkul Yatırım Blogu

Topbaş Türkiyede İlk Defa Metro Gar İstasyonu Yapacağız Dedi

istanbula-metro-gar-istasyonu-geliyor-300x192

Türkiyede ilk defa metro gar istasyonu yapacağız :Kavşağa 100 metre kala kavşaktaki sinyalizasyon sistemi otobüsleri algılayabilecek. ‘Otobüs geliyor’ diye kırmızı ışığı yeşile çevirecek, bekletmeyecek. Telefonunuzda en yakın otobüs durağının ne kadar mesafe uzakta olduğunu gösterecek. Durakta beklemeyeceksiniz, kaç dakika sonra geleceğini göreceksiniz, kaç para ödeyeceğinizi göreceksiniz.

Büyükçekmece merkezden geçecek Bahçelievler-Beylikdüzü metro hattının projelerinin yapıldığını söyleyen Topbaş, metronun yüzeye çıktığı yerde, çeşitli aktivitelerin olduğu metro gar istasyonunun inşa edileceğini de ifade etti.

AVCILAR’DAKİ TÖRENE KATILDI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Avcılar ilçesine yapılan yatırım ve hizmetlerin tanıtım törenine katıldı. Avcılar Düğün ve Toplantı Salonu, Avcılar Spor Tesisleri, İstanbul Üniversitesi önü meydan düzenlemesi gibi hizmetlerin tanıtım törenine Topbaş’ın yanı sıra Ak Parti İstanbul Milletvekili Ünal Kaçır, Ak Parti Avcılar Belediye Başkan adayı Bayram Şenocak de katıldı.

METRONUN YÜZEYE ÇIKTIĞI YERE METROGAR İSTASYONU Bahçelievler-Beylikdüzü arasında yapılması planlanan metro hattı ile ilgili olarak Ulaştıma Bakanı Lütfi Elvan’la görüşeceklerini ifade eden Topbaş, Bahçelievler-Beylikdüzü metro hattını, Büyükçekmece merkeze indirmek üzere planları vedik. Projeler yapıldı, ihalesi yapılacak dedi. Metronun yüzeye çıkacağı noktaya metro-gar istasyonu kuracaklarını belirten Topbaş, Türkiye’de ilk defa derinden gidiyor ama yüzeye çıkıyor. Metro açığa çıkacak, açığa çıktığı yerde Türkiye’de ilk defa çeşitli aktivitelerin olduğu metro gar istasyonu yapacağız. Büyükçekmece’den metroya binen bir insan Marmaray’a, Taksim’e, Kartal’a gidebilecek. Marmaray bittiği zaman Ankara’dan daha ötesine Uzakdoğu’ya Londra’ya gidebilecek dedi.

OTOBÜS BEKLEMEYE SON İstanbul Belediyesi’nin aldığı otobüslerden bahseden Topbaş, ulaşım sisteminde yapılması planlar hakkında da vatandaşları bilgilendirdi. Sinyalizasyon sistemi sayesinde otobüslerin durağa geliş zamanlarının önceden öğrenebileceğini belirten Topbaş sistemi şöyle anlattı Kavşağa 100 metre kala kavşaktaki sinyalizasyon sistemi otobüsleri algılayabilecek. ‘Otobüs geliyor’ diye kırmızı ışığı yeşile çevirecek, bekletmeyecek. Telefonunuzda en yakın otobüs durağının ne kadar mesafe uzakta olduğunu gösterecek. Durakta beklemeyeceksiniz, kaç dakika sonra geleceğini göreceksiniz, kaç para ödeyeceğinizi göreceksiniz. Dünyada bu yok. Kendi yaptığmıız bir yazılımla dünyada bir ilkten bahsediyoryuz. Dünyaya model projeler üretiyoruz.

AVCILAR’A 42 MİLYON TL’LİK YATIRIM Avcılar’ın bugün bulunduğu noktadan daha farklı bir noktada olması gerektiğini söyleyen Topbaş, Avcılar’a 42 milyon TL’lik yatırımın temelinin atıldığını ifade etti. Topbaş, konuşmasının ardından Avcılar’daki 20 amatör spor kulübüne malzeme dağıttı. Topbaş daha sonra amatör spor kulüplerde top koşturan çocuklarla birlikte temel atma törenini gerçekleştirdi. Çocuklarla birlikte düğmeye basan Topbaş, tören alanının hemen yanında bulunan Düğün Salonu inşaatında incelemlerde bulundu, inşaatla ilgili olarak yetkililerden bilgi aldı.

Uzman Hakkında

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272

Yorum Ekle

Lütfen yorum için tıklayınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canakkale Köprüsü
Gayrimenkul Yatırım Uzmanı

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272