Gayrimenkul Yatırım Blogu

Topbaş’tan Her İlçeye Rehabilitasyon Merkezi Ve Kreş Sözü

260214_sancaktepe_yatirim_hizmet_hbr_ft3_JPG

Sancaktepe’de toplu açılış törenine katılan Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’un her ilçesine işitme engelli çocuklar için rehabilitasyon merkezi ve kreş yapacaklarını müjdeledi.

Topbaş’tan Her İlçeye Rehabilitasyon Merkezi ve Kreş Sözü

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sancaktepe’de açılışı yapılacak İETT Garajı’nı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan İSMEK Merkezi ile 26 bin metrekarelik Osmangazi Parkı ve Spor Tesisleri’ni gezdi. Başkan Kadir Topbaş, İSMEK binasına gelişinde vatandaşlarca coşkuyla karşılandı.

Sancaktepe Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Yenidoğan Kültür Merkezi, Orhangazi İETT Garajı, Orhangazi Parkı ile Sancaktepe İSMEK Kurs Merkezi’nin ilçeye ve İstanbul’a hayırlı olmasını dileyen Kadir Topbaş; İSMEK binasının içinde, Engelli Merkezi, Aile Danışma ve Eğitim Merkezi ile Mesleki Beceri Kazandırma Merkezi’ni de barındırdığına dikkat çekti.

260214_sancaktepe_yatirim_hizmet_hbr_ft1

Rehabilitasyon merkezleri ve kreşler geliyor

Küçükçekmece’deki bir işitme engelli merkezinde çocukların ve ailelerinin yaşadığı sıkıntıyı aktaran Kadir Topbaş, “İstanbul’un ilçelerinin belirli noktalarına Kadın ve Aile Bakanlığımız ile birlikte işitme engelli çocuklar için eğitim ve rehabilitasyon merkezi kuralım dedik ve projelerine başladık. Madem böyle bir beklenti var, çözmemiz gerekiyor. Yine projesini yaptırdığımız tüm ilçelerde, belediyeler yer gösterirse kreşler yapacağız. İhtiyaç bu, çalışan insanlar var. Şöyle 40-50 bin çocuğa hitap edebilecek kreşler yapabilmeyi gönlümden geçiriyorum. Dışarıda oyun parkları olan, ailelerin bir kenarda oturabileceği modern kreşler yapacağız” diye konuştu.

İstanbul’da engelliler merkezini ve müdürlüğünü ilk defa Başbakan Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde kurulduğunu hatırlatan Başkan Topbaş, şöyle konuştu; “Biz de bunu hamdolsun 26’ya çıkarttık. Sayılarını daha da arttırıyoruz. Eğitim verecek beceri geliştirecek bu merkezlere ihtiyaç var. Bunların sayısını daha da arttıracağız. Yine İstanbul’da ücretsiz hizmet veren 22 tane kadın ve alile sağlığı merkezi yaptık. 1 milyon 850 bin kişi muayene oldu ve 8 bin 500 bayana erken kanser tanısı yapıldı. Görüntüleme merkezlerimiz bile var. Sağlık alanında anlatmaya zaman bulamadığımız böyle çok hizmetimiz var.”

Konforlu ulaşım için ne gerekiyorsa yapın talimatı…

İstanbul’da bir model ortaya koyduklarını ve bütün Türkiye’nin bu modele göre şekillendiğini vurgulayan Kadir Topbaş, inşaatı hızla devam eden Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metrosu’nun 2015 yılında tamamlanacağını, bu hattı ve Marmaray’ı kullanarak şehrin her tarafına, hatta Ankara’ya hızlı trenle gidebileceğini söyledi.

Kadir Topbaş, tören alanındaki İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı’ya “Otobüslerimizin sayılarını arttıracaksınız. En Yoğun saatlerde bile vatandaşlarımız sıkıntı çekmeden yolculuk yapabilsinler. 3 bin tane mi aldık? 3 bin tane daha alalım, paramız var. Otobüs AŞ. şirketimizi daha çok geliştirelim. Halk otobüslerinin tamamını da yenileyerek klimalı, konforlu hale getireceğiz” talimatını verdi.

Uzman Hakkında

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272

Yorum Ekle

Lütfen yorum için tıklayınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canakkale Köprüsü
Gayrimenkul Yatırım Uzmanı

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272