Gayrimenkul Yatırım Blogu

Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen Projelerini Tanıttı

Hilmi Türkmen-veziroglu

AK Parti Üsküdar Belediye Başkan Adayı “Üsküdar Sevdalısı” Hilmi Türkmen, Belediye Meclis Üyeleri ve Projelerini yeni hizmete açılan Çamlıca Spor Salonu’nda düzenlenen muhteşem bir program ile kamuoyuna tanıttı. Gecede bir konuşma yapan Türkmen, yeni döneme ilişkin olarak “İnce işçiliğe ve estetik belediyeciliğe” başlıyoruz” dedi.

İnce işçiliğe başlıyoruz

AK Parti Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen konuşmasında yeni dönemde belediyecilik anlayışını farklı noktaya taşıyacaklarını ifade etti. Türkmen, “Bizler 10 yılda Üsküdar Belediyesi olarak güzel işler yaptık. Belediye olarak girmediğimiz sokak, çalmadığımız kapı kalmadı. Ama inşallah yeni dönemde yeni bir hamleyle Sayın Başbakanımızın ifadesi ile “İnce işçiliğe” başlıyoruz, “estetik belediyeciliğe” başlıyoruz. Gençlerimizle, çocuklarımızla, engellilerimizle, yaşlılarımızla, kanaat önderlerimizle el ele, gönül gönüle “yeniden Üsküdar, bi’daha Üsküdar” diyeceğiz” diye konuştu.

İşte yeni dönem projeleri

Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen spordan kentsel dönüşüme kadar birçok yeni projesinin müjdesi ile geliyor.

Bulgurlu’da engelli ve yaşlı vatandaşlar için yapılacak Engelliler Yaşam Merkezi, 2016 yılında hizmete girecek Ünalan Bilim Merkezi ve Gözlem Evi, Vakıfbank sponsorluğunda yapılacak olan VakıfBank Spor Sarayı, Çengelköy Yaşam ve Su Sporları Merkezi, Acıbadem Yüzme Havuzu ve Otomatik Otopark, Selimiye Hamamı yenileme çalışması, yeni meydan ve kavşak düzenleme projeleri yeni dönem için gerçekleştirilmesi düşünülen projelerden birkaç tanesini oluşturuyor. Ancak tanıtım gecesinde birkaç önemli proje dikkatleri üzerine topladı.

İşte o projeler:

Yerinde dönüşümün parlayan yıldızı Üsküdar olacak

İstanbul’da muhtemel bir deprem felaketine karşı birçok proje hazırlanıyor. Bunların başında da kentsel dönüşüm çalışmaları geliyor. Ak Parti Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen ise şehrin yerinde dönüşmesi fikriyle öne çıkıyor. Özellikle Üsküdar gibi tarihi mahalle ve binalara sahip bir şehirde şehrin dokusuna zarar vermeden ve ruhunu bozmadan yapılacak bir dönüşüm olması gerektiğini söyleyen Türkmen, çok katlı yapıların insan ruhu, hayat tarzı ve medeniyet tasavvurunda sıkıntı meydana getirdiğini belirterek, yapıların insan ölçekli olması gerektiğine vurgu yapıyor.

Kentsel dönüşüm bağlamında “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi” Kanunu’nu en iyi şekilde değerlendirerek Üsküdar genel ve boğaz bölgemizdeki imar sorununu çözüme kavuşturacaklarını belirten Türkmen, “Üsküdar’ın tarihinden kopmadan modern bir şehir haline getireceğiz” diyor.

Asıl olanın güvenli evlerde oturmak olduğunu ve kentsel dönüşüm projelerini bu minvalde gerçekleştireceklerini söyleyen Türkmen, dönüşümden anlamamız gerekenin üst üste apartman daireleri dikmek değil, bu güveni halkımıza yaşatmak olduğunun altını çiziyor.

250220141427495352841_3

2016’da hizmete girecek olan Çavuşdere Kongre Merkezi ve belediye hizmet binasında belediye birimleri, meclis salonu, kongre merkezi, nikâh sarayı ve sosyal tesis, kent müzesi, spor salonu, yüzme havuzları, çok amaçlı toplantı salonları, kreş, ilçe merkezindeki büyük sorun olan park sıkıntısını çözecek olan 1200 araçlık otopark yer alacak. Böylece Üsküdar modern bir hizmet binasına ve kongre merkezine kavuşacak.

“Spor günlük hayatın bir parçası olacak”

Özellikle spor alanında dünya, Avrupa ve Türkiye dereceleri elde eden Üsküdar Belediyesi yeni şampiyonlar yetiştirmek için “kaliteli tesisler, sağlıklı nesiller” sloganı ile yola çıkıyor.

Spor merkezlerinin yanı sıra spor okulu projesini de hayata geçiren Üsküdar Belediyesi yeni spor merkezlerine Ak Parti Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen döneminde kavuşacak.

Türkmen’in projelerinin başında Bağlarbaşı Spor Kompleksi geliyor. Spor Kompleksinde 2500 kişi kapasiteli spor salonu, 200 kişi kapasiteli yarı olimpik yüzme havuzu, serbest spor alanları, 2 adet SPA merkezi, jimnastik salonu ve birçok sporun yapılabileceği spor alanları ve yaşam alanları yer alacak.

Bu proje kapsamında dünya voleybol standartlarında inşa edilecek spor salonu toplam 2500 kişilik kapasiteye sahip olacak. Vakıfbank’ın sponsor olduğu spor kompleksinde yaklaşık 33.300 m² kapalı alanda; çok amaçlı spor salonu, 6 kulvarlı yarı olimpik yüzme havuzu, jimnastik salonu, 2 adet voleybol salonu, çok amaçlı salon (konferans v.b.), kamp merkezi, serbest spor alanları, SPA merkezi, idari birimler ve 250 araçlık otopark yer alacak. Tesis tüm Üsküdarlılara ve İstanbullulara açık olacak.

İlklerin Şehri Üsküdar

Türkmen’in hedeflerinden biri de Üsküdar’ı ilklerin şehri haline getirmek. Üsküdar’da ilk kez Çengelköy’de bir su sporları merkezi açılacak. Çengelköy’ün meşhurları arasına girecek olan ve 2016 yılında hizmet vermeye başlayacak su sporları merkezinin yanı sıra Ünalan Spor Kompleksi, Acıbadem Yüzme Havuzu ve Otomatik Otopark da aynı yıl hizmete girecek. Merkezlerde serbest spor alanları, fitness salonları, bay –bayan mini SPA, spor sınıfları, olimpik yüzme havuzları, engelli ve çocuk havuzları, soyunma odaları, çok amaçlı salonlar, fuaye ve sergi alanları, kapalı otoparklar, basketbol, voleybol, hentbol sahası ve tribünler, kafeteryalar, solaryum odası, sauna, buhar odası, Yönetim Birimleri, toplantı odaları gibi birim ve mekanlar olacak.

Sporla ilgili projelere çok önem verdiklerini belirten Türkmen, “sağlıklı nesiller bizim eserimiz olacak. Spor tesislerimiz ile spor her kesimin yaşamının bir parçası haline gelecek” diyerek yeni dönemde de Üsküdar’ın spor başarılarına devam edeceğinin müjdesini veriyor.

Yaşam Merkezleri İle Yaşamın Merkezi’nde Üsküdar

“Yaşam merkezi” kavramını belediyeciliğe kazandıran Üsküdar Belediyesi yeni başkanı Hilmi Türkmen ile bu geleneğini sürdürmeye devam edecek. Üsküdar halkına nitelikli ve dolu dolu bir yaşam vaat eden merkezlere Güzeltepe Yaşam Merkezi ve Ferah Yaşam Merkezi ekleniyor. Güzeltepe Yaşam Merkezi ile Üsküdar son teknoloji ile donatılacak bir kurban kesim merkezine kavuşuyor.

Güzeltepe Yaşam Merkezi’nde; modern kurban kesim alanı, sabit pazar, bilgi evi, tiyatro salonu, sinema salonu, 2 adet kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, aerobic salonu, her katta çok amaçlı salonlar, 5 adet sergi salonu, atölye ve kurs salonları, kütüphane, mesleki eğitim derslikleri, anfi toplantı salonu ve otoparkı gelecek dönemde Üsküdarlılara hizmet verecek.

Adıyla müsemma ferah bir yaşam merkezi olan Ferah Yaşam Merkezi’nde ise çok amaçlı salon, düğün salonu, kapalı havuz, fitness, spa, aerobic salonu, fuaye ve sergi alanı, cafe ve otopark bulunacak.

 

 

Uzman Hakkında

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272

Yorum Ekle

Lütfen yorum için tıklayınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canakkale Köprüsü
Gayrimenkul Yatırım Uzmanı

Rasim Coşkun

Rasim COŞKUN Gayrimenkul yatırımları ve dijital pazarlamada uzmandır. Netlik , basitlik, standardizasyon, hız ve fonksiyonellik iş yapış tarzında vazgeçilmezleridir. Çatalca, Silivri, Arnavutköy bölgelerinde doğru tarla-arsa yatırımını yapmak ve kısa sürede yüksek kar elde etmek istiyorsanız sizleri yüzlerce memnun yatırımcı havuzumuza dahil etmek isteriz. +905323039272